Pojeďte na jarní školu aktivního občanství! 3.-5.4. 2023

Je vám 13 až 19 let?
Zajímáte se o věci kolem sebe, např. jak to ve vašem městě vypadá, nebo že se neřeší důležitá témata, která Vás pálí? Chcete to změnit?
Chcete pomoct s realizací vašeho vlastního občanského projektu?
Tak pojeďte na naši jarní školu aktivního občanství v Praze v Toulcově dvoře od 3. do 5. 4. 2023. Program, ubytovaní i strava jsou hrazeny.
To vše díky projektu O nás s námi realizovaného přes program Erasmus+.

AKTUALITY

Chceš se dozvědět více o otázkách genderové rovnosti, poznat vrstevnice z Česka i Gruzie a otevřít ve svém okolí společenské otázky, které tě pálí?

Tak se přihlas do projektu GLOW!

Přihlášky do 22. ledna 2023 přes tento formulář:

Společný projekt české nevládní organizace Agora CE a gruzínské nevládní organizace GLOW chce posílit znalosti a schopnosti deseti českých a deseti gruzínských mladých žen a dívek, aby se staly sebevědomými lídryněmi zítřejšího světa.

Projekt spočívá ve vzájemné návštěvě obou skupin nejprve v České republice a poté v Gruzii. Na účastnice čekají workshopy o komunitní angažovanosti, genderové rovnosti a setkání s inspirativními lídry z veřejné a neziskové sféry.

Vrcholem projektu je veřejná akce, kterou každá z účastnic uspořádá ve své komunitě v místě bydliště či ve škole. Zároveň vznikne publikace o ženách, které jednotlivé dívky inspirují a kterou společně s projektovým týmem pokřtí za účasti gruzínské ambasadorky v Praze. Projekt je finančně podpořen v rámci programu Erasmus+. 

Koho hledáme:

 • 10 dívek ve věku 16-23 let
 • komunikativní úroveň angličtiny
 • rozhodující nejsou předchozí zkušenosti, ale chuť zapojovat se do světa okolo sebe, poznávat nové kultury, přístupy a názory
 • možnost zapojit se v průběhu celého projektu (nutné je účastnit se všech aktivit)

Praktické informace:

 • Cestovní náklady, strava a ubytování jsou v případě obou dvou výměn zajištěny ze strany GLOW Georgia a Agory CE, stejně jako cestování do Prahy a drobné občerstvení v případě dvou setkání i závěrečné vernisáže příběhů. Všem účastnicím bude poskytnut příspěvek na realizaci vlastního eventu ve výši 100 EUR.
 • Účastnicím budou poskytnuty materiály a poznámky z jednotlivých workshopů.
 • V případě potřeby bude všem účastnicím poskytnuto potvrzení do školy/k přihlášce na univerzitu. Každá z účastnic obdrží na konci projektu tzv. YouthPass, více informací na: https://www.youthpass.eu/cs/about-youthpass/about/
 • Účastnicím bude poskytnut mentoring a podpora v průběhu celého projektu od zkušenějších dívek a celého projektového týmu.

Podrobný program projektu:

 • ÚNOR 2023 – Půldenní setkání v Praze (seznámení se všemi zapojenými účastnicemi z Česka, absolvování úvodního workshopu na gender a aktivní občanství, identifikace problémů, které mladou generaci v oblasti feminismu trápí/na které by se chtěla zaměřovat, případně hledat jejich řešení)
 • BŘEZEN/DUBEN 2023 – Půldenní setkání v Praze (příprava vzdělávací výměny v Česku, na kterou dorazí i skupina 10 gruzínských dívek a jejích 3 mentorek – brainstorming nad programem, identifikace zajímavých hostů, které bychom na výměnu mohli pozvat, příprava kulturního večera pro Gruzínky, atd.)
 • KVĚTEN 2023 – Třídenní výměna v České republice (pravděpodobně v Praze a jejím okolí) společně s gruzínskou skupinou (účast na workshopech, diskuze se zajímavými hosty a hostkami, návštěva zajímavých institucí, kulturní večer s gruzínskou skupinou, sdílení zkušeností, atd.)
 • SRPEN 2023 – Třídenní výměna v Gruzii společně s gruzínskou skupinou (účast na navazujících workshopech, poznávání místních tradic a kultury, návštěva místních GLOW klubů, setkání s gruzínskými politiky a osobnostmi, které se zapojí do projektu, návštěva zajímavých institucí, příprava vlastního projektu, atd.)
 • ZÁŘÍ 2023 – ÚNOR 2024 – Příprava vlastního prospěšného/zajímavého projektu v místě bydliště/školy pro komunitu/spolužáky dle vlastního výběru (přednáška ve škole, organizování kampaně na sociálních sítích, aktivita typu sběr odpadků v okolí a poukázání na znečištění a ochranu klimatu, atd.). Všem účastnicím bude poskytnut mentoring a pomoc s organizací eventu, zároveň dostanou drobný příspěvek ve výši 100 EUR.
 • ZÁŘÍ – PROSINEC 2023 – Tvorba příběhu o lokální významné ženě, která každou účastnici inspiruje být aktivní ve společnosti, zajímat se o to, co se v okolí děje, pomáhat nebo být lepším člověkem. Každá z účastnic identifikuje jednu ženu, se kterou potom provede rozhovor, napíše o ni krátký medailonek, případně jinak kreativně zpracuje její životní příběh. Agora CE potom ze všech sebraných českých i gruzínských příběhů vytvoří sbírku, kterou za účasti všech zapojených dívek představí na jaře 2024.
 • DUBEN 2024 – Workshop a vernisáž sbírky o významných lokálních ženách v Praze, za účasti gruzínské ambasadorky.
 • KVĚTEN 2024 – Závěrečný online meeting se všemi českými a gruzínskými účastnicemi, sdílení zkušeností z organizace vlastního eventu, co projekt každému dal, jak jej posunul, atd.

Naše činnost

Participativní
rozpočet

Studentská Agora

Strategické
plánování

Zapojení veřejnosti do
tvorby veřejných prostor

Studentské simulované zastupitelstvo

Moderování
veřejných setkání

Proč s námi spolupracovat?

Děláme jen to, co umíme nejlépe

Podporujeme radnice v komunikaci s lidmi, zjišťujeme názory veřejnosti, organizujeme veřejná setkání, debaty, workshopy, pomáháme najít konsensus při řešení komunálních problémů. Věnujeme se také neformálnímu občanskému vzdělávání.

Více informací

20 let praxe

Máme dvacet let praxe ve spolupráci s municipalitami.  Během těchto let se nám podařilo vytvořit řadu modelových postupů a napsat několik metodik, podle kterých nyní pomáháme našim partnerům s jejich projekty.

Odborný tým

U nás naleznete opravdové odborníky nejen na participaci, ale i na veřejnou správu, good governance a další. Během našeho dlouholetého působení jsme si vytvořili okruh odborníků pokrývající nejrůznější oblasti veřejné správy.

Přístup

Zakládáme si na přátelském a profesionálním přístupu k našim klientům. Snažíme se našim klientům nabídnout maximum našich znalostí a zkušeností.

Společenská odpovědnost

Jedná se nezávislou a otevřenou platformu pro všechny, kteří mají zájem měnit pohled na současné pojetí společenské odpovědnosti (CSR).

Napište nám!