Studentská Agora

Studentská Agora je projekt, který podporuje občanské vzdělávání mládeže. Vede mladé lidi k porozumění médiím, k rozlišení dezinformací, je obranou proti extrémismu, vede k toleranci a porozumění věcem veřejným. Studenti jsou prostřednictvím debatní soutěže podporováni v tom, aby byli aktivními a vzdělanými občany, kteří dokáží formulovat a obhájit svůj názor, a kterým není lhostejné, co se okolo nich děje.

Výchova k samostatnému myšlení, vystupování, vedení dialogu a diskutování na českých školách stále chybí. V projektu Studentská Agora se studenti také naučí naslouchat cizím názorům, umět najít jejich podstatu a diskutovat o ní, ale i přesvědčivě hájit svoje stanovisko. Zároveň se učí spolupracovat v týmu a pracovat na společné strategii. Tyto dovednosti jsou velmi dobře uplatnitelné v praxi všude tam, kde je potřeba pracovat a komunikovat s lidmi.

Pro více informací navštivte stránky projektu Studentská Agora.

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru!

Podpořte nás

 

Studentská Agora funguje již 15 let.  Z grantových prostředků jsme schopni každý rok zapojit několik škol, ale myslíme si, že debatovat, kriticky uvažovat a umět si vytvořit vlastní názor, by měl umět úplně každý. Ať už se vám líbí naše práce nebo jste úspěšným absolventem naší soutěže a chcete tento zážitek umožnit dalším žákům, podpořte nás. Každá škola navíc se počítá!

Transparentní účet Agora CE o.p.s.

Zobrazit pohyby na účtu

Koho podpoříte?

Podpořte školu

Podpořte kraj

Další možnosti

Naši partneři

Naši příznivci

Zaujala Vás naše práce?

Pro podrobnosti kontaktujte prosím Pavlu Bednárikovou.

email: pavla.bednarikova@agorace.cz