Výstavba centra Háje

Na nezastavěném pozemku jižně pod Opatovskou ulicí u stanice metra Háje, který je územním plánem určen k zástavbě, začíná vznikat projekt, který chce poskytnout obyvatelům Prahy 11 chybějící nabídku služeb a zkulturnit neutěšené okolí stanice metra.

Návrh projektu vychází z původní vize architektů Jiřího Lasovského a Jana Krásného, kteří když koncem 60. let Jižní město projektovali, chtěli vytvořit plnohodnotné město nabízející bydlení, práci, obchody, služby či rekreační vyžití. Projekt „Centrum Háje“, jak se záměr nazývá, může vzniknout jen proto, že došlo ke křehké dohodě tří majitelů pozemků o vzájemné spolupráci se společností Moravská stavební – INVEST, a.s.

V současné chvíli byl ukončen sběr dat v názorovém průzkumu a tento výzkum je nadále vyhodnocován. Zároveň bude ve dnech 7. a 8. září probíhat přímo v dané lokalitě výstava návrhů, které jsou v současnosti v plánu, zároveň bude možné setkat se s architekty projektu.

Dále je naplánováno na začátek října veřejné setkání, kde budou přítomni také zástupci radnice a investora společně s architekty projektu.

Konkrétní datum bude upřesněno.